10.07.2013
DSC09337a

Romniceanu Stairs Run (nr. 9) – 10.07.2013

Astazi s-au stabilit mai multe recorduri:

1. record de participare:  28 persoane

2. Anda Geanina Ilie a stabilit un nou record feminin: 36 minute 45 secunde

3. si-au imbunatatit propriul rezultat 6 persoane:

Cristina Tudor, Stanica Oana, Dan Bucureanu, Stan Sorin, Cristi Farcas, Alex Paraschiv

4. numarul total al participantilor la Romniceanu Stairs Run a ajuns la 81

Au participat pentru prima data:

Anda Geanina Ilie, Andreea Calugaru, Stefan Moraru, Andrei Popilian, Andrei Tale, Adrian Angelescu, Craciun Claudiu, Andrei Vasiliu, Ciprian Barbu si Adrian Coman

A fost o lupta foarte stransa intre Andrei Tale si Florin Simion pentru primul loc. A castigat astazi Andrei, insa nu a depasit cel mai bun rezultat al lui Florin (28:12). Etapele urmatoare se anunta interesante! Oare vor reusi Andrei si Florin (28:12) sa scada sub timpul lui Liviu-Dan Zburatura (27:15)?

La feminin Anda Geanina Ilie (36:45) a doborat recordul feminin cu aproape trei minute si se pare ca si-a asigurat primul loc, in timp ce pentru locul 2 se anunta o competitie intre Andreea Calugaru (39:43), Adina Savu (39:40), Cristina Tudor (39:40) si Anca Berger (39:30).

Drept urmare, Clasamentul in functie de Personal best arata astfel:

Clasament Nume Personal
best
PB
1 Lutic Cristian 0:25:47
2 Trandafir Emanuel 0:25:52
3 Zburatura Liviu-Dan 0:27:15
4 Simion Florin 0:28:12
5 Andrei Tale 0:28:12
6 Balac Vlad 0:28:32
7 Iacob Bogdan 0:28:52
8 Podariu Cosmin 0:28:55
9 Enescu George 0:29:22
10 Dan Stefan 0:29:54
11 Iftimovici Nicolae 0:30:31
12 Adrian Angelescu 0:31:09
13 Stefan Moraru 0:31:15
14 Stan Sorin 0:31:22
15 Craciun Claudiu 0:32:11
16 Bucureanu Dan Andrei 0:32:15
17 Ripeanu Cristian 0:32:15
18 Paraschiv Alex 0:32:20
19 Stirb Alexandru 0:32:20
20 Chirila Liviu 0:32:30
21 Margineanu Dan 0:32:30
22 Andrei Popilian 0:32:39
23 Stefan Bogdan 0:32:50
24 Carmaciu Catalin 0:33:00
25 Butu Tudor 0:33:15
26 Andrei Vasiliu 0:33:31
27 Tudorache Emil 34:20.0
28 Rogoveanu Paul-Cosmin 0:34:27
29 Mila Adrian 0:34:33
30 Adrian Coman 0:34:35
31 Dragu Marius 0:34:48
32 Farcas Cristi 0:35:10
33 Tudor Edi 0:35:27
34 Iancu Adrian-Florin 0:37:04
35 Andrei Radu 0:37:11
36 Voloaga Radu 37:20.0
37 Manescu Costin 0:37:54
38 Drilea Gabriel 0:37:57
39 Lepadatu Ionut 0:38:00
40 Cacu Danut 38:40.0
41 Cosmin Navadaru 0:38:40
42 Chirila Radu 0:39:00
43 Aliman Sorin 39:00.0
44 Cretu Adrian 39:20.0
45 Alexandrescu Costin 0:39:27
46 Popa Daniel 0:39:30
47 Aldea Cosmin 0:39:30
48 Iancu Vlad 0:39:43
49 Dinu Cristian 0:40:19
50 Bica Liviu 40:20.0
51 Chivu Mihai 0:42:42
52 Bujoreanu Cristi 0:43:00
53 Tatu Alexandru 0:47:20
54 Furtuna Catalin 0:48:00
55 Teaca Iulian 49:00.0
56 Alexe Daniel 50:00.0
1 Ilie Geanina Anda 0:36:45
2 Berger Anka 0:39:30
3 Tudor Cristina 0:39:40
3 Savu Adina 39:40.0
5 Andrea Calugaru 0:39:43
6 Nechita Carmen 0:40:35
7 Ion Madalina 0:40:48
8 Stanica Oana 0:41:28
9 Popescu Florentina 0:41:50
10 Carmen Paula 0:41:54
11 Iancu Daniela 0:43:09
12 Pavelescu Cristina 0:43:55
13 Hera Cristina 0:46:12
14 Badea Ilinca 0:49:30
15 Anastasescu Mirela 0:50:00
16 Barbur Raluca 51:30.0
Lista participantilor:
* punctele se acorda celor care parcurg 4 ture astfel:
locul 1 – 10 p
locul 2 – 9 p
locul 3 – 8 p
locul 4 – 7 p
locul 5 – 6 p
urmatoarele locuri – 5 p
Pentru parcurgerea unei ture – 1 p, 2 ture – 2 p, 3 ture – 3 p
Nume Personal
best
Punctaj total Timp total 10 iulie
Timp Puncte
1 Simion Florin 0:28:12 73 4:27:49 0:28:20 9
2 Zburatura Liviu-Dan 0:27:15 52 2:53:19
3 Iancu Adrian-Florin 0:37:04 45 5:44:47 0:39:02 5
4 Chirila Liviu 0:32:30 44 4:32:40
5 Enescu George 0:29:22 38 2:32:53 0:29:44 8
6 Popa Daniel 0:39:30 35 4:41:16 0:40:38 5
7 Iftimovici Nicolae 0:30:31 31 2:39:36
8 Lutic Cristian 0:25:47 30 1:19:53
9 Paraschiv Alex 0:32:20 30 2:42:33 0:32:20 5
10 Podariu Cosmin 0:28:55 29 2:00:02 0:30:11 7
11 Trandafir Emanuel 0:25:52 26 1:22:15
12 Tudor Edi 0:35:27 25 3:03:47 0:35:42 5
13 Mila Adrian 0:34:33 22 2:20:32
14 Iacob Bogdan 0:28:52 15 0:59:17
15 Bucureanu Dan Andrei 0:32:15 15 1:50:29 0:32:15 5
16 Chirila Radu 0:39:00 15 1:59:27
17 Balac Vlad 0:28:32 14 0:58:32
18 Aldea Cosmin 0:39:30 14 1:22:15 2 ture 2
19 Dan Stefan 0:29:54 13 1:05:16
20 Stirb Alexandru 0:32:20 13 1:06:40
21 Butu Tudor 0:33:15 13 1:08:46
22 Andrei Tale 0:28:12 10 0:28:12 0:28:12 10
23 Stan Sorin 0:31:22 10 1:04:36 0:31:22 5
24 Ripeanu Cristian 0:32:15 10 1:06:43 0:34:28 5
25 Farcas Cristi 0:35:10 10 1:10:45 0:35:10 5
26 Manescu Costin 0:37:54 10 1:17:04
27 Cacu Danut 38:40.0 10 1:19:14
28 Aliman Sorin 39:00.0 10 1:19:33
29 Bujoreanu Cristi 0:43:00 10 1:29:05
30 Adrian Angelescu 0:31:09 6 0:31:09 0:31:09 6
31 Lepadatu Ionut 0:38:00 6 0:38:00
32 Iancu Vlad 0:39:43 6 0:39:43 0:39:43 5
33 Stefan Moraru 0:31:15 5 0:31:15 0:31:15 5
34 Craciun Claudiu 0:32:11 5 0:32:11 0:32:11 5
35 Margineanu Dan 0:32:30 5 0:32:30
36 Andrei Popilian 0:32:39 5 0:32:39 0:32:39 5
37 Stefan Bogdan 0:32:50 5 0:32:50
38 Carmaciu Catalin 0:33:00 5 0:33:00
39 Andrei Vasiliu 0:33:31 5 0:33:31 0:33:31 5
40 Tudorache Emil 34:20.0 5 0:34:20
41 Rogoveanu Paul-Cosmin 0:34:27 5 0:34:27
42 Adrian Coman 0:34:35 5 0:34:35 0:34:35 5
43 Dragu Marius 0:34:48 5 0:34:48
44 Andrei Radu 0:37:11 5 0:37:11
45 Voloaga Radu 37:20.0 5 0:37:20
46 Drilea Gabriel 0:37:57 5 0:37:57
47 Cosmin Navadaru 0:38:40 5 0:38:40
48 Cretu Adrian 39:20.0 5 0:39:20
49 Alexandrescu Costin 0:39:27 5 0:39:27
50 Dinu Cristian 0:40:19 5 0:40:19
51 Bica Liviu 40:20.0 5 0:40:20
52 Chivu Mihai 0:42:42 5 0:42:42
53 Tatu Alexandru 0:47:20 5 0:47:20
54 Furtuna Catalin 0:48:00 5 0:48:00
55 Teaca Iulian 49:00.0 5 0:49:00
56 Alexe Daniel 50:00.0 5 0:50:00
57 Chirila Silviu 2
58 Ciprian Barbu 2 2 ture 2
59 Manescu Vlad 1
60 Popescu Vlad 1
1 Carmen Paula 0:41:54 53 4:29:57
2 Iancu Daniela 0:43:09 41 3:40:16 0:43:43 6
3 Nechita Carmen 0:40:35 35 2:51:24 0:46:30 5
4 Tudor Cristina 0:39:40 26 2:02:05 0:39:40 9
5 Popescu Florentina 0:41:50 26 2:11:05
6 Pavelescu Cristina 0:43:55 23 2:19:04 2 ture 2
7 Stanica Oana 0:41:28 14 1:25:13 0:41:28 7
8 Ilie Geanina Anda 0:36:45 10 0:36:45 0:36:45 10
9 Berger Anka 0:39:30 10 0:39:30
10 Savu Adina 39:40.0 10 0:39:40
11 Ion Madalina 0:40:48 9 0:40:48
12 Badea Ilinca 0:49:30 8 0:49:30
13 Barbur Raluca 51:30.0 8 0:51:30
14 Andreea Calugaru 0:39:43 7 0:39:43 0:39:43 7
15 Hera Cristina 0:46:12 7 0:46:12
16 Anastasescu Mirela 0:50:00 5 0:50:00
17 Ionescu Maria 3
18 Manescu Silvia 3
19 Grigoras Andreea 2
20 Diaconu Catalina 1
21 Anutei Cristina 1
Mai multe poze:

Energizat de

logo_sponser

Recomandam

logo_alerg.ro

familia_ironman

cozia_2014

sailfish

bibchip

no_stress
casti_sport
hibiscus
messer